Menu
reklama

Pro Rock festiwal - pozytywny łomot - TSA w roli głównej

  • Autor 

Netherfell jaworzno prorocka0417012Kiedy na scenę wszedł pierwszy zespół, Netherfell, kiedy muzyka zabrzmiała już ładnych kilka chwil, wydawało się, że w miarę rozwijania się imprezy, może być już tylko łagodniej. Tak potężnie brzmiące fokowe klimaty, tak mocno udekorowane metalowymi "ozdobnikami" w Jaworznie rzadko zdarza się słyszeć.
Krakowski Netherfell to folk metalowy zespół łączący w swojej muzyce elementy muzyki folkowej (głównie słowiańskiej i celtyckiej) z nowoczesnymi odmianami ciężkiego metalowego grania.
Grupa pracuje nad drugim album długogrającym zapowiadanym na koniec 2017 roku.
Skład
Piotr Martuś - guitars, vocals, balalaika
Wit Rzepecki - bagpipes, tin?whistle, traditional vocals
Adrianna Zborowska - violin, vocals, recorder
Iljia Tabachnik - drums
Łukasz Łukasik - bass
Tomasz Indyka - vocals
Michalina Malisz (session musician) - hurdy gurdy, flute, tin-whistle
Zapraszamy do GALERII 1

animations jaworzno prorocka0417003002A więc, jak na początku stanęło, były sądy, że będzie łagodniej. Nic z tego Animations potwierdzili sąd, że nigdy nie ma tak metalowo, aby nie mogło być "metalowiej". Materiał z nowej płyty jest w tym samym klimacie, który znamy z poprzednich krążków, ale... oględnie mówiąc, jest jeszcze bardziej, cokolwiek to miałoby znaczyć.
Nasi chłopcy dają z siebie wszystko, co widać po wytężonych mięśniach twarzy, po skupieniu ale i po tym, co słychać, kiedy realizują każdy utwór od początku do końca.
Członkowie kapeli to mistrzowie swoich instrumentów. Każdy z nich to firma sama w sobie, choć w Animations można podziwiać całość, trudniej pojedynczych muzyków. Doskonałość zarówno Tomka Konopki, jak i Kuby Dębskiego nieco zagłusza reszta. Choć dla znawcy gatunku nie ma przeszkód w odbiorze. Najbardziej odczuwalna jest sekcja rytmiczna w osobach Pawła Larysza i Bartka Bisagi. Wnętrzności nie pozostają bez reakcji.
Zapraszamy do GALERII 1

corruption jaworzno prorocka0417003012Publiki wciąż przybywało, coraz bardziej żywiołowo reagującej, pojawiło się małe pogo, a kiedy na scenę wszedł Corruption, który w składzie ma samych potężnych mężczyzn. Strach patrzyć, a co dopiero posłuchać. To brzmienie również potężne miażdżące, ale jednak trochę bardziej przyswajalne przez laika, jednak nie pozostawiające złudzeń co do potęgi klasycznego rock-metalowego składu instrumentalnego.
Łomot w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu. Skład:
Piotr "Anioł" Wącisz - gitara basowa/bass, backing vocal
Łukasz "Chuck"
Wolkiewicz - wokal/vocal
Piotrek "Sooloo Jr." Solnica - gitara/guitar
Robert Zembrzycki - gitara/guitar
Łukasz "Icanraz" Sarnacki - perkusja/drums
Zapraszamy do GALERII 1

tsa jaworzno prorocka0417003060No i mamy na scenie TSA. Co tu dużo mówić, pisać, dywagować. Mistrzowie w każdym calu. O ile poprzednim zespołom na scenie musiały towarzyszyć różnego rodzaju dodatki w postaci przystawek, komputerów, dodatkowych urządzeń, to dla klasyków rock and rolla ważna była pusta scena, surowe gitary w dłoniach i moc tego, co powoduje, że  rock nigdy nie zginie.
Oni - wystarczy, że są, że w początkach rozkwitu polskiej sceny muzycznej w latach 80 XX wieku. stworzyli niosące jak na skrzydłach ówczesną młodzież w nowe zakamarki muzyki, zarówno muzyka, jak i warstwa tekstowa nie straciły nic na aktualności. Bunt, niezgoda na istniejący świat, próba rozliczeń międzypokoleniowych i wreszcie sugestie, odpowiedzi na pytanie: ?Jak żyć?.

Muzyka jak z płyty - świetnie zagrana, mimo upływu czasu muzycy w dalszym ciągu z energią i chęcią dania publiczności radości. W imieniu jaworznian dziękujemy!
Wielkie szczęście, że zespół po chwilach swad postanowił na nowo trwać. Jednym z momentów, które zapamiętamy był właśnie tegoroczny Pro Rock Festiwal.
Zapraszamy do GALERII 2 - TSA


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us