Menu
reklama

Smolilo zabinska 750 Jacek Kielski 750Mariusz Kowalski 750

reklama

Artystycznie na Dzień Kobiet w Archetti

dzkobarcheti0317 73Już od dość dana przywyczajamy naszych czytleników, że Archetti to dziś nie tylko orkiestra. To oprócz zespołu kameralistów także calość działań związanych z organizacją, edukacją i promowaniem kultury w dzielnicy Jeleń.

Archetti to po prostu już pewien znak firmowy, który raz po raz pozwala nam przeżyć kilka chwil czy to z udziałem profesjonalistów, czy to amatorów, które pozostaną w naszej pamięci.

Dla Pań, z okazji ich dnia młodzież i dzieci, ale i dorośli zdobywający umiejętności wokalne i taneczne wystąpiły na tamtejszej scenie w piątek, 10 marca.A byli to Kuba Jałowiecki, Franciszek Banasik, Patrycja Słowińska, Weronika Zielińska Grupa Teatralna Fuks, Grupa Taneczna Aplauz I, Grupa Taneczna Aplauz II, Martyna Pluta, Rafał Jedlecki, Eugeniusz Puchalski, Natalia Smagacz. Prowadzenie koncertu: Małgorzata Letner - Melczyk.

dzkobarcheti0317 48Godzinny program artystyczny był pokazaniem tego, cna co mogą liczyć młodzi ludzie, kiedy chcą zdobywać wiedzę i umiejętności artystyczne. A więc mogą liczyć na bardzo dużo i to, co ważne,  za darmo. Jest wiele tak zwanych podmiotów w mieście, które komercyjnie prowadzą zajęcia z młodzieżą czy dziećmi. I chyba trzeba przyznać, że nie robią tego lepiej od miejskiej instytucji.
Tu można się wszystkiego nauczyć bezpłatnie, pod okiem najwyższej klasy fachowców, wychowawców, muzyków, specjalistów od tańca, czy wokalistów, muzyków.
A program obejmował zarówno piosenki, jak i krótkie formy sceniczne, taniec i niemalże balet.
Na koniec zaprezentowano z pietyzmem przygotowany spektakl. "Lodowa Kraina" podczas której wykorzystano motywy znanej disneyowskiej baśni. Śpiewnie, barwnie, rytmicznie i nader wesoło. Publiczność zachwycona a my przygotowaliśmy kilka zdjęć.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us