Menu

Dzień kobiet w Teatrze Sztuk - Muzyczny świat relacji damsko - męskich

  • Autor 

dzien kobiet teatr sztuk jaworzno 80317043Koncert został podzielony na cztery części, po to aby dokładnie rozdzielić pewne etapy w życiu kobiety, ale nierozłącznie związane z .. .oczywiście z mężczyznami, bo przecież, mimo, że kobiety starają się być wyemancypowane, niezależne i starają się wszelkimi sposobami udowodnić, że gdyby trzeba było to poradziłyby sobie same, to jednak zawsze nasuwa się z pozoru lakoniczne, acz bardzo głębokie stwierdzenie wygłoszone przez jakiegoś siewcę złotych myśli, że bez mężczyzn po prostu... nie ma sensu .
No jakież by było życie bez płci brzydką nazwanej, a jednak dźwigającej na tym świecie największe ciężary?

Ale  z okazji Dnia kobiet niech będzie - niech sobie panie myślą, że są niezależne, że z wszystkim sobie poradzą, kiedy taka potrzeba. Panowie i tak wiedzą swoje. Mowa oczywiście Panach przez duże "P", czyli takich którzy w pełni są szarmanccy, eleganccy, kulturalni, inteligentni. Bo mężczyźni, którzy nie dbają o owe walory niestety szacunku nigdy nie zdobędą, nigdy nie wejdą na poziom zauważalności przez prawdziwe damy.


dzien kobiet teatr sztuk jaworzno 80317001Pragnienie miłości, jej spełnienie, potem burza, a na końcu pewien wewnętrzny spokój i... wszystko od nowa wyznaczają pewną drogę w życiu kobiety, o czym sugestywnie starała się przekonać Marlena Budak, która koncert prowadziła.

Publiczność dość szybko dała się przekonywać do stawianych tez, ale też specjalnie trudno nie było uzyskać taki efekt, bo w większości składała się z płci pięknej, a pojedyncze jednostki z przewagą testosteronu nawet mrugnąć okiem nie śmiały w obawie o zdominowanie. A więc myśląc jedno, a okazując drugie siedzieli panowie i kontentowali się, w ich mniemaniu, naiwnością Pań.

I tak przez ponad godzinę, po którym to czasie wszystko wróciło do normy, oprócz podniesionych i podniosłych nastrojów adresatek koncertu z którym będą musiały dotrwać do kolejnego, za rok, swojego święta

dzien kobiet teatr sztuk jaworzno 80317005Chyba, że trafią, albo już trafiły na mężczyznę, który dnia kobiet szczególnie nie uznaje, ale szacunkiem obdarza je na co dzień, a nie tylko od święta.

Wystąpiły trzy Panie - Marlena Budak, Kamila Kurzeja i Birigitta Wierzbik,. Trzy Panie i trzy zupełnie różne temperamenty sceniczne, bo nie śmiemy przypinać łatki bycia takowymi jak na scenie, w całym życiu.

Ale coś w tym jest że delikatne i kobiece, nieco nieśmiałe i wrażliwe piosenki zaśpiewała Marlena o przymiotach właśnie takich, jak wymienione.

Piosenki drapieżne i sugerujące paradoksalnie męski styl bycia bezkompromisowy i stanowczy zaprezentowała Kamila Kurzeja, a typ piosenki mocnej, zdecydowanej a jednocześnie uległej i zalotnej wyśpiewała Brigitta Wierzbik.

dzien kobiet teatr sztuk jaworzno 80317027Dziewczynom towarzyszył zespół w składzie Mateusz Adamczyk, Mariusz Stadler, Irek Kurnik i Tomasz Pieprzny  z których ten ostatni wprowadził niesamowity klimat swoimi trzeba zestawami klawiszowymi.

Jego pomysłowość mogliśmy już zaobserwować podczas innych występów, koncertów, a tym razem w typowo sentymentalnym repertuarze miał okazję pokazać jakie możliwości tkwią w dłoniach pianisty poszukującego i znajdującego nastroje i emocje.

Oczywiście pozostali panowie pokazali się z doskonałej strony, tworząc dziewczynom prawdziwy koncertowy, dynamiczny akompaniament.

dzien kobiet teatr sztuk jaworzno 80317059Zobaczmy zdjęcia z koncertu, na którym niestety było dość ciemno.

W tym wypadku aparat fotograficzny poradził sobie lepiej niż ludzkie zmysły, którym brakło kolorów, barw, zdobiących przepiękne piosenki.

Dopiero właściwie ostatnia piosenka i bis były w dużo lepszej aurze świetlnej ukazując mimikę, emocje, malowane na twarzach, przeżycia związane z treścią piosenek i oczywiście urodę naszych pań.

Wcześniej można było niestety niemal tylko słuchać.
UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu.


 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us