Menu

Jesień na letniej - Otwarcie domu seniora

  • Autor 

 

dom seniora cezarowka 1W niedzielę, 19 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Domu Seniora ?Jesień na Letniej?. To niezwykły dom, zbudowany dzięki wielkiemu sercu i dobroczynności państwa Piotra i Agnieszki Jurów.
To kolejna tego typu placówka w mieście. To kolejne miejsce, gdzie swój dom w trudnych chwilach będą mogły znaleźć osoby starsze, które same sobie w życiu nie umieją poradzić, potrzebujące pomocy, w codziennych czynnościach,
Jak mówiła Pani Agnieszka, podczas uroczystości, udało się skupić wokół inicjatywy budowy Domu Seniora w Jaworznie wielu ludzi dobrej woli. Z powodzeniem zakończono prace budowlane, obiekt został oddany do użytku i przekazany Fundacji "Jesień na Letniej" w Jaworznie, która jako organizacja pożytku publicznego uprawniona do uzyskania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych uzyskała zezwolenie Wojewody Śląskiego na prowadzenie w ramach działalności statutowej placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.dom seniora cezarowka 38Z pełnym zaangażowaniem i determinacją otaczamy troską ludzi starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Czynimy wszystko, co tylko w naszej mocy, aby osoby te, w tym miejscu, czuły się tak jak u siebie w domu. Celem naszej placówki jest takie świadczenie opieki nad mieszkańcami, jakiej sami byśmy oczekiwali, kiedy znajdziemy się w takiej sytuacji życiowej jak oni.

 

Na uroczystości znaleźli się znakomici goście, których nie sposób nie wymienić.
Powitano Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu księdza Mariusza Karasia, Proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaworznie Byczynie, księdza Jerzego Dębskiego, oraz kapelana Domu Seniora "Jesień na Letniej" w Jaworznie księdza Janusza Bochenka,  Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta, Pełnomocnika ds Osób Niepełnosprawnych Panią Marię Materlę, Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie Pana Sławomira Łuszcza, oraz wiele innych osób w tym rodzinę, przyjaciół i dobroczyńców, budowniczych, pracowników i wolontariuszy.

dom seniora cezarowka 46Po mszy świętej koncelebrowanej w tutejszej kaplicy, podczas której modlono się o pomyślność wszystkich zaangażowanych w budowę domu oraz o samych pensjonariuszy, ksiądz Kanclerz poświęcił dom, a Prezydent Pan Paweł Silbert wraz z jedną z Pań, Panią Marianną, przecięli białą wstęgę, oznajmiając oficjalnie rozpoczęcie działalności.

W swoim słowie Prezydent Jaworzna był zachwycony atmosferą, jaka panuje w tym domu. Nawet nazwa ?jesień na letniej? kojarzy się w jakiś miły sposób z filmem, bądź serialem o pięknej jesieni, o ludziach ciepłych, służących sobie pomocą.
Zwrócił uwagę na czasy, w których żyjemy, kiedy coraz większa część społeczeństwa starzeje się i jeśli ten trend utrzyma się to niedługo może nastać czas, kiedy osobami starszymi nie będzie miał się kto opiekować. To trudny temat, ale właśnie dzięki takim ludziom jak inicjatorzy tego przedsięwzięcia ? ?Jesieni na Letniej?, możemy być pełni nadziei, że po prostu będzie dobrze.

Z pięknego popołudnia w ?Jesieni na letniej' mamy zdjęcia ? zapraszamy do obejrzenia, a wśród nich kilka przedstawiających obrazy zdobiące wnętrza domu seniora. To obrazy autorstwa Pani Agnieszki Jury, która będą artysta plastykiem, postanowiła właśnie tak ozdobić przyjazne pokoje i korytarze instytucji.


 

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us