Menu
reklama
reklama
reklama

Koncert chóru Gospel Wings Jaworzno


gospel wings 0217 41Ani się nie obejrzeliśmy, a nasz jaworznicki chór "Gospel Wings - Jaworzno" ma już 5 lat! Tak, 4 lutego 2012 roku odbył się pierwszy koncert świeżego wtedy składu, który rozpoczął próby kilka miesięcy wcześniej.
Od tamtej chwili zmieniał się skład, zmieniali się dyrygenci, a na poszczególnych koncertach mieliśmy okazję wysłuchać żywiołowych pieśni zarówno z akompaniamentem różnych instrumentalistów, jak i a capella.

W niedzielę, 26 lutego w Domu Kultury Młodzieżowym Chór Gospel dał piękny koncert zlożony z najciekawszych tytułów tego gatunku.

Skład grupy wydaje się być skrystalizowanym. Widzimy w nim większość znanych dobrze twarzy, czyli weteranów, którzy świetnie wczuli się już w niełatwą rolę wokalistów Ewangelii. Gatunek ma specyficzne cechy, wymaga doskonałej zgodności ducha z umiejętnościami muzycznymi.
Bo gdy tę muzykę wykonuje ktoś dobrze, a nawet bardzo dobrze pod względem rzemiosła, a brakuje duszy, czyli świadomości, zżycia się z tym, o czym się śpiewa.nic z tego nie wyjdzie. Będzie to kolejne poprawne śpiewanie.

gospel wings 0217 22W sytuacji odwrotnej, kiedy nawet niedociągnięcia warsztatowe się ukazują od czasu do czasu, ale radość z istnienia Boga widać na twarzach śpiewających, to i modlitwa i zabawa jest przednia i zespół zbiera zasłużone oklaski.

I tak było tym razem. Kiedy rozpoczynał się koncert na scenie nie było nikogo prócz pianisty - to właśnie nowa twarz. Pianista, śpiewający, doskonale wpisujący się w charakter chóru, rozpoczął znanym motywem "Oh Happy Day"!

Z ciemności zaczęli wyłaniać się wokaliści i kiedy wszyscy stanęli w barwnych światłach, rozpoczęła się radość trwająca kilkadziesiąt minut.

Należy przypomnieć,że większość składu to amatorzy, którzy uczynili już do tej pory ogromne postępy i zarówno w chórkach, jak i solo spełniają się znakomicie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu. Zapraszamy również na kolejne koncerty, o których z pewnością będziemy powiadamiać.


 "Na skrzydłach Ewangelii" 

patr med mojajaworzno 600

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us