Menu

Ferie zimowe w Archetti

  • Autor  B. Stachańczyk

 

ferie archetti 12Ferie zimowe w województwie śląskim są już na półmetku, w połowie zatem zrealizowany został bogaty feryjny program w  ?Archetti?.

Na uwagę zasługują wszystkie zajęcia, które przygotowane przez grupę instruktorów, uwzględniają

zainteresowania artystyczno-edukacyjne dzieci i młodzieży.

Warsztaty muzyczne i plastyczne, a także zajęcia edukacyjne i ruchowe wypełniały czas wolny  uczestników, którzy z jakichś względów nie mogli wyjechać na zorganizowane kolonie i obozy zimowe. Ta alternatywa spędzania czasu wolnego w instutucji kulturalno-artystycznej, jaką jest ?Archetti? sprawdza się w stu procentach.ferie archetti 30Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chętnie korzystają zatem z bogatego programu zajęć w czasie tegorocznych ferii.  W bloku warsztatów plastycznych znalazły się takie tematy jak:
- zaczarowane wizje mokrego papieru
-  to co nas otacza w zimowej szacie
-  papierowe zabawy, bajkowe stworki
-  decoupage i masa solna
Szerokie spektrum talentów wokalnych dzieci zaprezentowane zostało w mini programie ?Mam talent?, a ich nieskrępowana fantazja muzyczna odzwierciedliła się w zajęciach  ?Przedmioty również mogą śpiewać?.
W ramach warsztatów edukacyjno-twórczych czas wypełniony został łamigłówkami, krzyżówkami, rebusami i puzzlami. Wiedza szkolna przydała się w konkursie literackim ?Co to za bohater?, a układanie życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka dało również okazję do rozmów o naszych ukochanych babciach i dziadkach.

ferie archetti 19Szczególnym gościem zajęć edukacyjnych ?Mój przyjaciel pies? była suczka o imieniu Suzi, która zachowywała się wyjątkowo grzecznie podczas gdy jej Pani opowiadała dzieciom o właściwym traktowaniu, pielęgnacji, odżywianiu i opiece nad zwierzętami domowymi.

Instruktorki , a zarazem autorki całego programu feryjnego zadbały również o aktywność fizyczną uczestników.
Zabawy na śniegu, lepienie bałwana oraz wyjazd na lodowisko to tylko niektóre z propozycji  jakie zaplanowane zostały w Archetti i na które serdecznie zapraszamy.

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us