Menu
reklama

Trzej Królowie przybyli, Dzieciątku się pokłonili

  • Autor 


orszak3kroli17 56W całym kraju święto Trzech Króli nabiera wyjątkowego znaczenia.

Jeszcze kilka lat temu świętowanie wspólne, kolorowe, na rynkach, ulicach miast nie było powszechne, nie było znane. Początki też były można rzec, mizerne.

Gdzieniegdzie pojawiały się małe pochody symboliczne, ale dopiero ostatnio z coraz większą siła przyciągają mieszkańców miast, zwłaszcza młodych, zwłaszcza rodziny, które właśnie w kilkanaście dni po narodzeniu Chrystusa, przychodzą do kościoła, a potem z dziećmi uczestniczą w pochodzie, w orszaku, aby cieszyć się nowym życiem, nowymi narodzinami.orszak3kroli17 37Msza święta w Jaworznie była uświetniona dzięki wspólnocie Betlejem, która to pod wodzą księdza Mirka Toszy zapewniła przyjazd Trzech króli oraz zorganizowała szopkę betlejemską. Warto wspomnieć że do przygotowań bardzo wydatnie przyczyniło się Stowarzyszenie "Przyjaźń Jaworznicka" oraz  młodzi ludzie z Jaworznickiej Inicjatywy Narodowej.

Pochód składał się z czterech odcinków, czterech stacji, przy których za każdym razem przez chwile rozważano tajemnice, czy też problemy, zagadnienia doczesności względem tego, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu.

Na scenie wystąpiły dzieci z jaworznickich przedszkoli, a po rynkowych atrakcjach w trzy strony miasta do trzech miejsc rozeszli się królowie ze swoimi świtami, aby tam zanieść dobrą nowinę Narodzenia Pana. A były to Hospicjum, Dom Pomocy Społecznej i blok socjalny.

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Dozwolone linkowanie artykułu. 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us