Menu
reklama

Konkurs Kolęd Angielskich - Jaworzno 2017

  • Autor  MJ

 

koledyang2017a 15Konkurs kolęd angielskich organizowany przez Pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie zatacza swoją popularnością coraz szersze kręgi.

Dziś zwie się ogólnopolskim, bowiem coraz więcej uczestników skuszonych możliwością pokazania swoich talentów zgłasza swój udział i dzielnie przed szacownym jury prezentuje swoje interpretacje kolęd, z których część oczywiście jest znana dobrze u nas, w języku polskim, ale zdarzają się i takie, które w naszym kręgu kulturowym nie są znane, a na pewno są godne uwagi ze względu na swój niepowtarzalny charakter, mający swoje korzenie w krajach anglojęzycznych.koledyang2017a 6W czwartek, 5 grudnia konkurs miał swoje eliminacje w godzinach przedpołudniowych, a odbył się on w budynku Liceum, a po południu, w teatrze Sztuk nastąpił finał - ogłoszenie wyników rozdanie nagród oraz koncert galowy, na którym zdobywcy miejsc na podium zaśpiewali jeszcze raz, tym razem bez powodowanej rywalizacją tremy, swoje kolędy.

Klimat był piękny, chrześcijański, ale nieco różniący się rzecz jasna od klimatu tworzonego przez kolędy polskie.

Trzeba zauważyć, że śpiewanie kolęd to wcale nie taka prosta sprawa. Wszyscy je znamy doskonale, każdy słuchając, zwłaszcza tych ?międzynarodowych? zna każda nutkę, każdy niuans, toteż pomyłka od razu jest zauważana  przez publiczność. Tu pomyłek nie było, ale widać było nadzwyczajne skupienie zasiadających na widowni.

koledyang2017a 17Widać było i podziw dla świetnych głosów i wyjątkowo precyzyjnych wykonań pieśni, z którymi już za pół miesiąca będziemy musieli się pożegnać i poczekać na nie do kolejnego bożonarodzeniowego okresu.
A oto lista laureatów.
w kategorii szkół gimnazjalnych :
-  wyróżnienie dla Natalii Oleksy z Gimnazjum nr 7 w Sosnowcu
- II miejsce duet Agnieszka Nowakowska & Piotr Sieczka ze szkoły Muzycznej I stopnia w
  Sobolowie
- I miejsce Jagoda Sadziak z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
- III miejsce Urszula Wodarz z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach
- dwa II miejsca
Anna Dewor ze śląskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach
Joanna Kostka z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach

Jury w składzie:
pani Ewa Knapik ? metodyk języków obcych, nauczyciel języka angielskiego i hiszpańskiego
pani Małgorzata Zuber ? wokalistka jazzowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach
pan Kajetan Galas ? pianista, hamondzista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Dozwolone linkowanie artykułu.Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us