Menu

Anioł dla Wolontariusza podziękowania za serce i empatię

  • Autor  DPS Jaworzno

aniol dla wolontariusza jaworzno 37Bardzo ważną okazją nazwała Pani Maria Stróżniak spotkanie w bibliotece, na którym po całorocznej pracy ale głownie przekazywaniu własnego serca, jaworzniccy wolontariusze z Domu pomocy Społecznej wspomnieli najlepsze momenty działalności dla ludzi, którzy bardziej niż jakichkolwiek materialnych dóbr potrzebują ciepła drugiego człowieka, jego myśli, dotyku jego dłoni, rozmowy, albo czasem nawet wspólnego bycia razem w milczeniu, w ten sposób można uzyskać spokój duszy, radość chwili, przeświadczenie, że nie jest się samym, mimo, ze czas na tym świecie nieuchronnie zbliża się do końca.

Na spotkanie przybył gospodarz DPS, Pan Sławomir Łuszcz, oraz kilku szacownych gości, którzy wspomagają DPS w codziennej działalności. Wśród nich - Radna Rady Miejskiej Pani Anna Lichota, Pani Alicja Dudek i inni, którzy preferują dewizę życiową bardziej być niż mieć... 

 

aniol dla wolontariusza jaworzno 9Powitani zostali wolontariusze, którzy:

- dzięki swoim talentom rozjaśniają Dom Pomocy Społecznej muzyką, śpiewem, tańcem, recytacją;
- wspomagają DPS materialnie;
- dbają o zdrowie mieszkańców;
- są po prostu przyjaciółmi, wspierają. rozumieją i swoją osobą dodają sił.

Na spotkanie zostali zaproszeni również wolontariusze z Hospicjum, bo ich praca jest identyczna, polega na tym samym, te same troski przekazują im podopieczni, tak samo czują ból i tak samo nagradzają ich swoimi uśmiechami, nawet tymi najdelikatniejszymi, przebijającymi się spod cierpienia i samotności.

aniol dla wolontariusza jaworzno 27Świat pędzi dzisiaj do przodu, zmiany następują w ogromnym tempie, dzisiaj liczy się się tylko to co mierzalne, konkretne, przeliczalne - mówiła Pani Maria.

Coraz częściej, na szczęście, doceniamy także wartości takie jak lojalność, bezinteresowność, szczerość.

To właśnie wśród starszych, chorych i nieatrakcyjnych dla świata ludzi, można sprawdzić siebie. To w takich miejscach można przejrzeć się w lustrze, a podopieczni nie oceniają nikogo pod względem markowych ciuchów. Nie trzeba być gwiazdą, i brylować dowcipami - wystarczy po prostu być.

aniol dla wolontariusza jaworzno 26Uroczystość nie była długa taka bardziej oficjalna część ograniczyła się do bardzo ciepłych słów i do wręczenia wolontariuszom Aniołów, które symbolizują ich otwarte serca i chęć pomocy innym.

Ale myliłby się ten, kto wśród wolontariuszy widzi tylko osoby młode.

Do nich należą również ludzie starsi, doświadczeni, chcący pomóc podobnym do siebie.

Oni to w inny sposób, dojrzały, rozumieją troski podopiecznych i tak jak uśmiechu młodości dostarcza młodzież, tak starsi ofiarują zrozumienie poparte doświadczeniem życiowym, a czasem wspólną łzę.


aniol dla wolontariusza jaworzno 29Po rozdaniu Aniołów przyszła pora na część artystyczną, którą najpierw zagospodarowały dwie obdarzone fantastycznymi głosami dziewczyny - Agnieszka Palka z III LO oraz Weronika Oliwa z gimnazjum nr 4.

Kilka piosenek w wyjątkowo łagodnym klimacie spowodowało wyciszenie wśród publiczności, i możliwość refleksji.

 

Piosenki zarówno polskie, jak i anglojęzyczne wykonane bez wątpienia dzięki dużemu talentowi i możliwościom wokalnym obu dziewcząt. Zapewne niedługo usłyszymy je częscien na róznego rodzaju imprezach w mieście, bo... śpiewają naprawdę nieźle.

aniol dla wolontariusza jaworzno 65Ale kiedy na scenę weszła grupa Sociopathic, to już wtedy myśli zaczęły burzyć się i oderwały się od delikatności. Prawdziwa rockandrollowa burza w wykonaniu piątki muzyków porwała publiczność i tę młodą i starszą.

W skład zespołu wchodzą Martyna Pluta- wokal, Anna Poznańska - gitara rytmiczna, Dominik Chwalczyk- bas,
Przemysław Gancarczyk - perkusja, Szymon Janus- gitara prowadząca.
Zespół powstał z inicjatywy Przemka i Szymona. Później do zespołu dołączyli kolejno Dominik ,Ania i Martyna.
Zespół gra muzykę z pogranicza klasycznego Rock 'N Roll ,pop rock i rock alternatywny.
Więcej o grupie napiszemy przy okazji najbliższego koncertu,  dziś nieco zdjęć z całej wolontaryjnej imprezy.
UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych.Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us