Menu

Jaworzno na szczycie ALTUS CUP w Katowicach

• Autor

pati3000 1116aa900 69Troje jaworznian z większej stawki, biorąc udział w biegu na trzydzieste piętro wysokościowca Altus w Katowicach podczas imprezy "Altus CUP 2016", organizowanej tu po raz dziewiąty zdobyło najwyższe miejsca w kilku kategoriach.
Bieg to wyzwanie, ale możliwe do pokonania przez trenujących sport tak zawodniczo, jak i rekreacyjnie.

Zacznijmy od Pań, jaworznianek, które zajęły dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet.
Jako pierwsza dobiegła na ostatnie piętro Patrycja Włodarczyk, która, o czym pisaliśmy, jeszcze w sobotę wieczorem odebrała nagrodę na Gali Lauru Królowej Sportu w Bydgoszczy, jako najlepsza polska lekkoatletka weteranka. Przypomnijmy, że weteran, to również senior i może startować w normalnych zawodach, mistrzostwach, mityngach, a po słowach laureatki, że australijskie sukcesy na Mistrzostach świata, to nie jest jej ostatnie słowo i na pewno zaskoczy nas w najbliższym czasie doskonałymi wynikami.

pati3000 1116aa900 52Patrycja wbiegła na 30 piętro w czasie 3 minut 35 sekund, a tak naprawdę o dwie sekundy szybciej, ale niestety wadliwego otwarcia bramki na starcie nie możemy tu zaliczyć.

Zdobyła tytuł w kategorii open kobiet, w kategorii k 35 i została Mistrzynią Polski.

Drugą była zawodniczka, która wróciła po kilku latach do sportu, Marta Mocherek.

Oprócz kategorii open wywalczyła tytuł w kategorii K20. Marta wraca do regularnych treningów, a jej specjalność to dystans 400 metrów.

pati3000 1116aa900 67W klasyfikacji generalnej na tytuł najlepszego, zasłużył czasem 2 minut i 49 sekund Mateusz Marunowski, trenujący prywatnie biegi, i na własną rękę biorący udział w różnych tego typu imprezach.

Ponieważ Mateusz jest pracownikiem Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, wywalczył również tytuł mistrza wśród strażaków i wraz z drużyną PSP Jaworzno, drużynowe mistrzostwo.

Takim to sposobem jaworzniccy zawodnicy stali się potęgą w  "Tower Running".

W zawodach brało udział blisko 320 zawodników, od młodzieży do najstarszych, liczących nawet ponad 70 lat.