Menu

Ruszyła budowa kanalizacji na piątkę

  • Autor 

kanali1016Niespełna trzy miesiące po podpisaniu umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, rozpoczęły się pierwsze prace budowlane w ramach V fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego.
Projekt ?Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna ? faza V? dotyczy m.in. budowy kanalizacji w dzielnicy Jeleń Łęg oraz w ulicach: Śląskiej, Paderewskiego.


I w tych ulicach, z dniem 10 października rozpoczęły się pierwsze wykopy pod ułożenie rur i studni kanalizacyjnych. Budowa sieci sanitarnej o długości 500 metrów dla 30 posesji w ulicy Śląskiej i Paderewskiego potrwa do listopada bieżącego roku. Natomiast znacznie dłużej, bo do końca 2017 roku, prowadzone będą prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Jeleniu Łęgu. Tu od podstaw powstanie ponad 9 km sieci dla 1200 osób.
Wartość piątej części, wynosić będzie 16 835 052, 35 zł, z czego dofinansowanie z POIiŚ stanowić będzie kwotę 8 700 935,77 PLN.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us