Menu

Studia w Jaworznie - I jak tu się nie wk...

  • Autor 

 

wsbinaug16011Wydawać by się mogło, że studiowanie to rzecz dla elit, jednak tak nie jest.
Studia I stopnia to idealny wybór dla wszystkich, którzy nie tylko chcą mieć dobrą pracę i szybko się rozwijać, ale też poznać fantastycznych ludzi oraz przeżyć niezapomniane przygody.
W naszej uczelni możesz studiować w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (zaocznym). Na każdym z kierunków oferujemy szeroki wybór specjalności.
Taką zachętę do studiowania znajdujemy na internetowej stronie rezydującej w kilku miastach w Polsce szkoły - Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Teraz też w Jaworznie. Po poznaniu, Gdańsku, Gliwicach, Bartoszycach, Giżycku przyszedł czas na nasze miasto. 15 października w Sali koncertowej na osiedlu Stałym zainaugurowano rok akademicki. Wśród całej kadry uczelnianej oraz zaproszonych gości, znaleźli się jaworzniccy parlamentarzyści, władze miasta, a także współpracujący ze szkołą szefowie firm oraz instytucji.wsbinaug16042Hymn Polski, Poczet Sztandarowy, Listy Inauguracyjne Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, życzenia i pierwszy wykład - to krótki zarys dziejących się punktów programu inauguracji roku akademickiego.

 

Wielkim szokiem okazała się być pierwsza mowa rektora WSB dr. Andrzeja Zduniaka, który swoim niezwykłym sposobem docierania do słuchaczy zacytował ni mniej ni więcej, tylko słowa piosenki Liroya "I jak tu się nie wku..ić".
Już same te słowa wywołały konsternację wśród gości, którym w stanie głębokiego szoku dane było wysłuchać fragmentu tej piosenki.

wsbinaug16026Ale... mimo nieparlamentarnego słownictwa utworu takie wprowadzenie miało swoje uzasadnienie.
Kwintesencją mowy było życzenie, aby słowa i przesłanie piosenki studentom, a w domyśle jak największej liczbie osób żyjących w obecnym zdegradowanym świecie, były obce.
Rektor doskonale zdaje sobie sprawę z panującej na co dzień niechęci jednego człowieka do drugiego, z nerwowości dnia codziennego, z tak zwanego hejtu, powodującego wrogość ludzi do siebie. Zdaje sobie sprawę, z faktu, że człowiek narażony na kontakt z mediami i bądź to przyjaciółmi czy ludźmi obcymi narażony jest na ... właśnie. wk... wianie się....
Życzę, aby ta piosenka nie była o was.

wsbinaug16039Drugą piosenką była zupełnie odmienna w klimacie piosenka Tabu - "Nie chcę umierać", odrzucająca filozofię wk..wiania się. Hołdujmy postawie przepełnionej apetytem na życie, na sukces, na wiarę w siebie i w drugiego człowieka, skwitował Rektor.

Ta inauguracja zostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych. Sposób dotarcia do słuchaczy okazał się nader skuteczny, mimo, że bardzo szokujący, niespodziewany.

Inicjatorem poszerzania oferty edukacyjnej w mieście jest od wielu lat Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, który wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie Dobiesławem Derdą uczestniczyli w pracach nad porozumieniem podpisanym pomiędzy gminą a uczelnią wyższą. Porozumienie o współpracy gminy i uczelni wyższej zostało podpisane 19 maja br. pomiędzy Prezydentem Jaworzna Pawłem Silbertem a Rektorem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu Andrzejem Zduniakiem.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z uroczystości.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us