Menu

XVI ŚLĄSKA JESIEŃ GITAROWA 2016

  • Autor 


gitara80016 ? 22 października, Tychy
Kilkudziesięciu mistrzów  gitary. Klasyka, jazz, flamenco, world music
 
Międzynarodowy Festiwal oraz Konkurs im. Jana Edmunda Jurkowskiego ?Śląska Jesień Gitarowa? to święto gitary klasycznej o 30-letniej historii. Do Tychów, gdzie od 16 do 22 października odbywać się będzie 16. edycja Festiwalu, zawita kilkudziesięciu artystów z całego świata, którzy na festiwalowej estradzie zaprezentują różnorodny stylistycznie materiał, od muzyki klasycznej przez jazz do szeroko pojętej world music. Obok gitary klasycznej zabrzmi gitara flamenco, jazzowa, barokowa, a wszystko to w rozmaitych konfiguracjach instrumentalnych ? gitara solo, w różnych składach kameralnych oraz jako instrument koncertujący z orkiestrą.


Melomani będą zatem mieli okazję usłyszeć solistów: Marcina Dyllę, Andreę De Vitisa, Beatę Będkowską ? Huang oraz zespoły, takie jak: Rolf Lislevand & Ensemble Kapsberger, Richard Galliano & Sylvain Luc, Gruber & Maklar Duo, Amadeus Guitar Duo, Guitar4mation, Kupiński Guitar Duo, Michał Czachowski & Indialucia, Piotr Domagała & Kwartet Śląski, Jan Jakub Bokun & Jakub Kościuszko. Dodatkową, muzyczną atrakcją będą prawykonania nowych utworów na gitarę z orkiestrą ? komponowanego na zamówienie festiwalu Koncertu gitarowego Marcina Błażewicza z udziałem w partii solowej Marcina Dylli i utworu ?Omdlenia? na gitarę i smyczki Piotra Klimka z solistą Jakubem Kościuszko.


Istotną informacją jest fakt ufundowania jednej z nagród przez Archetti - Orkiestrę Kameralną Miasta Jaworzna - osoba, która ja otrzyma, wystąpi w przyszłym roku na wspólnym koncercie w Jaworznie.Śląska Jesień Gitarowa to również Konkurs im. Jana Edmunda Jurkowskiego, który od lat wyłania i eksponuje niezwykłe muzyczne talenty. Do przesłuchań 16. edycji konkursu zakwalifikowało się 27 gitarzystów z całego świata, m.in. z Brazylii, Kanady ,Francji, Włoch, Holandii. Międzynarodowe jury w wyniku trzyetapowych zmagań przyzna nagrody - pieniężne, rzeczowe, recitale na międzynarodowych festiwalach oraz wydanie solowej płyty.
To międzynarodowe święto gitary stanowi także szczególną okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń ? uczestnicy i obserwatorzy festiwalu będą brali udział w wykładach, lekcjach mistrzowskich i wystawach. Przez siedem dni muzyka wypełni tkankę miasta, a codzienność ożywią melodie wydobywane z sześciu strun.
Informacje:
www.guitar.tychy.pl
https://www.facebook.com/SilesianGuitarAutumn/

 

Program koncertów:

16 X, Niedziela
19.00   Koncert Inauguracyjny
Andrea De Vitis (WŁOCHY)
Amadeus Guitar Duo (KANADA/NIEMCY)
Gruber & Maklar Duo (NIEMCY)
Kupiński Duo (POLSKA)
AUKSO & Marek Moś

17 X, Poniedziałek
19.00   Koncert wieczorny
Amadeus Guitar Duo (KANADA/NIEMCY)
Gruber & Maklar Duo (NIEMCY)

18 X, Wtorek
19.00   Koncert wieczorny
Andrea De Vitis (WŁOCHY)
Rolf Lislevand & Ensemble Kapsberger (NORWEGIA / NIEMCY / POLSKA)

19 X, Środa
19.00   Koncert muzyki polskiej
Marcin Dylla (POLSKA)
Beata Będkowska-Huang (POLSKA)
Jakub Kościuszko (POLSKA)
AUKSO & Marek Moś

20 X, Czwartek
19.00   Koncert wieczorny
Guitar4mation (AUSTRIA / CZECHY /POLSKA)
Piotr Domagała & Kwartet Śląski (POLSKA) ? premiera nowej płyty

21 X, Piątek
19.00   Koncert wieczorny
Jan Jaku Bokun & Jakub Kościuszko (POLSKA)
Michał Czachowski & Indialucia (POLSKA / INDIE / HISZPANIA)
    
22 X, Sobota
12.00   Finał XVI Międzynarodowego Konkursu im. Jana Edmunda Jurkowskiego
Soliści,  AUKSO, dyr. Katarzyna Tomala

19.00   Koncert finałowy:
Laureaci XVI Międzynarodowego Konkursu im. Jana Edmunda Jurkowskiego
Richard Galliano & Sylvain Luc (FRANCJA)

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us