Menu

Jaworznicki Vasco da Gama

  • Autor 

 


lslindie1Czy to przesada? Chyba nie. Tam jeszcze żaden jaworznianin nie zaistniał. Tam jeszcze żadnego jaworznianina nie oklaskiwano, tam nie stał się znany i rozpoznawalny żaden jaworznianin.
Oczywiście rozpoznawalny dla na pewno znikomej grupki ludzi, bo w kraju w którym żyje jeden i ćwierć miliarda ludzi nawet największa koncertowa widownia to tylko mała grupka.
Ale na mapie świata jaworznianin zatknął swoją ? naszą muzyczną flagę, w Indiach w kraju Gangesu I Brahmaputry, Gdzie Vasco da Gama dotarł w roku 1498, pięć wieków później Lichtański Sound Lab zagrał szereg koncertów w ramach Internetional Dehli Jazz Festival ? największego jazzowego wydarzenia w Indiach.

 

Lichtański Sound Lab - Trasa koncertowa w Indiach

lslindie2Lichtański Saund Lab w składzie: Wojciech Lichtański ? saksofon altowy, Michał Szkil ? fortepian, Alan Wykpisz ? kontrabas, Szymon Madej ? perkusja, o których w naszym portalu bywało głośno od kilku lat, tym razem przywieźli wspomnienia a zostawili tam naszą, polską, I oczywiście jaworznicka duszę.
Absolwenci AM w Katowicach mieli okazję zaprezentować materiał ze swojej debiutanckiej płyty oraz nowe kompozycje lidera podczas czterech koncertów: 21.09 ? Shillong, 22.09 ? Guwahati, 24.09 ? Port Blair , 26.09 ? Dehli.
Występ Lichtański Saund Lab w Port Blair był pierwszym koncertem zespołu spoza Indii oraz pierwszym spotkaniem z muzyką jazzową dla całego kompleksu wysp Andamanów.
Muzycy realizowali trasę po Indiach na zaproszenie Instytutu Polskiego w New Dehli, lecz nie był to pierwszy zagraniczny występ tej formacji.  Kwartet miał okazję zagrać m.in. na festiwalu w Leverkusen.

Fot: Joanna Prokopowicz

A o innych wydarzeniach z udziałem LSL pisaliśmy :

Lichtański "bierze" wszystko!

Wojtek Lichtański znów wygrywa festiwal !

Najbardziej prestiżowa nagroda dla Wojciecha Lichtańskiego i Sound Lab

Sukces Wojtka Lichtańskiego na Bielskiej Zadymce Jazzowej


 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us