Menu

Archetti & Kroke Feelharmony - koncert w Jaworznie

  • Autor 


archekroke1016067To trzeba było przeżyć. Szczęście miało ponad pięćset osób, którym udało się zdobyć bilety na koncert Archetti wraz z zespołem Kroke Feelharmony.
Zespół już od samego początku, podczas przywitania dawał wyrazy swojego zachwytu, ale i niedowierzania, że taka doskonała orkiestra jest tu, w Jaworznie.

Jak zwykle bywa w wypadku Archetti, muzycy, którzy decydują się zagrać na koncercie z naszymi kameralistami owszem są po wysłuchaniu demonstracyjnych utworów przekonani, że koncert będzie dobry, ale kiedy zaczynają współpracę na próbach dokonują odkrycia, że to nie tylko po prostu orkiestra, ale że to orkiestra wybitna. Takie zdania wyrażali zespół Raz Dwa Trzy, Marcin Wyrostek, Krzesimir Dębski, czy Justyna Steczkowska.

Wprawdzie tym razem nie pytaliśmy o to członków Kroke, ale ze słów płynących ze sceny wynikało to właśnie.archekroke1016148Tytuły utworów powiedzą cokolwiek tylko tym, którzy znają twórczość grupy, niemniej wymieńmy kilka, wydających się ciekawie brzmieć: T42, Time, Mountains, Eden, Janitsa, Ajde Jano, czy Eddie.

Wszystko inspirowane muzyką świata, muzyką etniczną brzmiącą tutaj wyjątkowo czysto i selektywnie.

Każdy dźwięk doprowadzony do granic perfekcji, każdy przenikający na wskroś i słuch, i ciało, i duszę.

Tu nie ma kompromisów, te wykonania muszą stać na najwyższym poziomie, tu struny muszą być wprawiane w drgania z dokładnością co do mikrometrów i setnych sekund.


Zapraszamy do galerii - KLIK.
archekroke1016074Jakakolwiek pomyłka spowodowałaby katastrofę, toteż zarówno członkowie Kroke, jak i Archetti zmysły mieli doprowadzone do najwyższych granic, co było wyłącznie słychać.

Widać było rozluźnione spojrzenia, błyszczące oczy instrumentalistów, uśmiechy i niezwykłą swobodę.

Utwory, jak wyżej, nie są znane wszem i wobec, nie są to przeboje w potocznym tego słowa znaczeniu, choć niemal w każdym możemy znaleźć jakieś echa gdzieś, kiedyś słyszanych melodii, motywów folkowych, etnicznych.

Próbujemy utwory zlokalizować pod względem geograficznym i chyba najbardziej kojarzyły się stu Bałkany, ale to wyłącznie subiektywne odczucie, każdy mógł inaczej odbierać tę muzykę.

archekroke1016125Sala koncertowa znów się spisała, słychać było świetnie, a przynajmniej ucho laika nie dostrzegało mankamentów.

Być może, gdyby wypowiadał się profesjonalista, miałby tu coś do powiedzenia, ale należy pamiętać, że scena, ściany i każdy centymetr kwadratowy powierzchni w sali są dopiero ogrywane, akustycznie badane przez operatorów sprzętu.

Więc gdyby komuś coś nie grało, to prosimy o wyrozumiałość - jest doskonale, a będzie coraz lepiej.


A jeśli chodzi o utwory - zapraszamy do kupna płyt.


Z koncertu mamy zdjęcia, jak zwykle w ilości sporej, więc zapraszamy do galerii.

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie prywatny użytek.
Publikacja w innych mediach wymaga zgody autora i uzgodnienia zakresu wykorzystania.


I oczywiście zapraszamy na wszystkie kolejne koncerty Archetti w każdym miejscu, w którym będą się odbywać.

patr med mojajaworzno 600

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us