Menu
reklama
reklama
reklama

Narodowe czytanie Quo Vadis w Jaworznie

 

narodowe czytanie 2016 quo vadis 9Sobotni poranek na Rynku był wyjątkowy, a to ze względu na trwającą ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, w którą włączyło się także i Jaworzno.

Przechadzający się po Centrum Mieszkańcy mogli na chwilę przysiąść i oderwać się od codziennych sprawunków, by posłuchać fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis".

Jedna z najsławniejszych polskich powieści rozbrzmiewała po Rynku z ust między innymi Zastępcy Prezydenta Miasta - Pani Moniki Bryl, przewodniczącej Rady Miejskiej, Pani Anny Lichoty, doradcy Prezydenta - Pana Kazimierza Kielskiego, a także i samego... Henryka Sienkiewicza oraz innych kochających literaturę jaworznian.

narodowe czytanie 2016 quo vadis 17Przy okazji wspólnego czytania, można było ozdobić własne egzemplarze powieści wyjątkową pieczęcią, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Także i na dzieci czekało kilka atrakcji - kolorowanki, czy miecze z dmuchanych baloników.

Po Rynku dumnie kroczyło też kilka wyjątkowych postaci - Ligia, Marek Winicjusz oraz rzymski żołnierz, którzy zachęcali przechodniów do wspólnego selfie.


Komentarze   

# Jaro Bab 2016-09-03 21:50
Dzień dobry. Wspaniałe to było. Podziwiam dykcję i czystość czytania przez czytających.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Maria 2016-09-03 22:43
Piękna i wartosciowa impreza, ale gdzie ta młodzież ze szkół jaworznickich? ?Dlaczego nauczyciele nie zachęcają do udziału ucznii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us