Menu
reklama

WF na 100 procent - kolejna akcja zainaugurowana

  • Autor 

wf100proc18 8Nic tak nie mobilizuje do pracy, do wysiłku, do rozwoju, jak rywalizacja.
Tę prawdę wykorzystuje idea programu realizowanego od sześciu lat w Jaworznie, dotyczącego aktywności uczniów i nauczycieli w w uczestniczeniu w lekcjach wychowania fizycznego.
Chodzi o to, żeby jak najbardziej efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na ten przedmiot w rozkładzie zajęć lekcyjnych. Tylko tyle, ale i aż tyle, bowiem żyjemy w czasach, kiedy niestety spora część młodzieży unika tych lekcji, uważając je za zbędne, za stratę czasu.
Efekty takiej postawy łatwo można zauważyć po kilku latach takiego lekceważenia konieczności utrzymywania kondycji.
Widać je w gabinetach lekarskich, kiedy młodzi ludzie przychodzą po porady z dolegliwościami spowodowanymi właśnie brakiem ruchu i wysiłku.


wf100proc18 2Wady postawy, szybkie męczenie się, podatność na urazy oraz brak odporności, którą nabywa organizm dzięki regularnym ćwiczeniom to bardzo poważne problemy, z jakimi zmaga się współczesność. Stąd oprócz nauczycieli partnerami programu sygnowanego przez miasto Jaworzno, są instytucje wprost zainteresowane wzmocnieniem zdrowia, czyli Zespół Lecznictwa Otwartego oraz Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna.

Przez kilka miesięcy w roku szkolnym, począwszy od grudnia w szkołach, które zgłosiły się do programu jest dokładnie liczona obecność i aktywność na lekcjach wf.
Dane są przekazywane do koordynatora, którym jest Pan Mariusz Kowalski, doradca metodyczny przedmiotu.

On to prowadzi skrupulatne statystyki i wylicza procentowy udział uczniów w zajęciach, a finałem akcji jest uroczyste rozstrzygnięcie wręczenie nagród dla najlepszych szkół.

O zasadach programu, jego założeniach i przebiegu można przeczytać na stronie www.wfna100procent.pl, a my prezentujemy kilka zdjęć z inauguracji tegorocznego spotkania inauguracyjnego, w którym wzięli udział wzięli: Sekretarz Miasta Jaworzna Ewa Sidełko – Paleczny, Prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego Jacek Nowak i  Celina Galera Cebo – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jaworznie.

wf100proc18 3
wf100proc18 5wf100proc18 9

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us