Menu
reklama
reklama

Żeberka przyczyną interwencji Straży Pożarnej na Sulińskiego

pozarsulinskiego100817 0009W okolicach godziny 11.30 zgłoszono fakt wydobywającego się dymu i zapachu spalenizny w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Sulińskiego.

Na interwencję wyruszyły cztery wozy strażackie, które dotarły na miejsce około 11.35.

Strażacy stwierdzili wydobywający się z okna na wysokim parterze biały dym.

Po wyważeniu drzwi, tuż za nimi w aneksie kuchennym stwierdzili pozostawiony na kuchence garnek w którym przypalały się kawałki mięsa, najprawdopodobniej żeberek.

pozarsulinskiego100817 0035Z powodu znacznego zadymienia zastosowano dmuchawę wtłaczającą powietrze do klatki schodowej oraz zabezpieczono dojście do mieszkania, rozwijając węże strażackie, których potrzeby użycia jednak nie było.

Mieszkańców lokalu nie było, a z relacji sąsiadów wynika, że po prostu wyszli oni z mieszkania pozostawiając włączoną kuchenkę.

Jedyna żywa istota w zadymionym mieszkaniu, to ptaszek w klace, który jednak dzielnie przeżył opresję.

Po raz kolejny okazało się że niefrasobliwość i brak zachowania ostrożności był powodem do interwencji kosztującej zapewne niemałe pieniądze.

Przypomnijmy, że procedury Straży Pożarnej przewidują wyjazd z jednostki wszystkich samochodów, jeżeli w grę wchodzi zgłoszenie dotyczące obiektu mieszkalnego, stąd niemal codzienne bardzo spektakularne przejazdy wozów bojowych przez miasto, w wyniku nawet "niewinnych" zgłoszeń.


Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us